15. 07. 2015

Hurá do lesa

Léto je v plném proudu. Nezapomněli jste na nebezpečí, číhající v našich lesích?

Klíště obecné žije v lesích s podrostem, na okrajích lesa a vlhkých loukách. Nejčastěji se vyskytuje na stoncích trávy a nízkých keřích. Nebezpečí klíšťat spočívá v nemocích, které přenášejí.

15. 07. 2015

O čem se nemluví - inkontinence

Inkontinence postihuje během života až 50 % žen. Její výskyt se zvyšuje s věkem, kdy klesá hladina ženského hormonu estrogenu a povolují svaly pánevního dna, zejména po menopauze. Důvodem může být i těžký porod, nebo dlouhodobá nadměrná fyzická zátěž při zvedání břemen.

15. 07. 2015

O čem se nemluví - okultní krvácení

Okultním krvácením se označuje krvácení do trávicího traktu, které nelze ve stolici najít pouhým okem. Příčin tohoto krvácení je celá řada a můžeme se jim věnovat v dalších článcích.

15. 07. 2015

O čem se nemluví – vši

Pedikulóza neboli napadení vší je parazitární přenosné onemocnění, postihující člověka bez ohledu na věk či pohlaví. Typicky se objevuje u dětí povinných základní školní docházkou, častěji pak u děvčat.

15. 07. 2015

O čem se nemluví - chlamydie

Chlamydie jsou mikroorganismy způsobující v těle infekci. Napadají buňky hostitele a přetváří je, čímž se dále množí. Onemocnění chlamydiovou infekcí trvá většinou dlouho a velmi špatně se rozpoznává. V současné době jsou známy čtyři druhy chlamydiových infekcí. Všechny chlamydiové nákazy jsou vysoce infekční a jejich inkubační doba se pohybuje v rozmezí 1 až 3 týdnů.

15. 07. 2015

O čem se nemluví – hemoroidy

Hemoroidy se nazývají cévní pleteně v oblasti konečníku. Onemocnění hemoroidů je velmi časté, avšak pacienti se k lékaři vydávají, až když jsou potíže nesnesitelné. Překonat stud či obavy se vyplatí, neboť moderní léčba nabízí více možností, jak se nepříjemného problému zbavit.

Sladký život

Po přejídání na konci roku přichází čas řešit otázku, co s přebytečnými kily. Problém nadváhy je o to závažnější, že se může rozvinout v onemocnění cukrovkou.

Spi sladce

Spánkem trávíme přibližně třetinu života, a přesto o něm víme velmi málo.