Tablety na hubnutí

Je známo, že obezita je nemocí moderní doby. Nadbytek stravy a málo pohybu přinášejí hrozbu oběhových potíží (ucpávání cév, nebezpečí infarktu) nebo třeba nadměrnou námahu kloubů.

Navíc blíží se jaro a se stoupající teplotou začínáme odhazovat vrstvy svršků, které doposud ukrývaly zimní „špíčky“. Mnohé dámy (ale i pánové) přemýšlejí, jak se co nejrychleji zbavit přebytečných kil. Pomůže zaručená dieta, cvičební programy či tablety na hubnutí?

Tablety na hubnutí lze rozdělit na ty, které může předepisovat jen lékař a volně prodejné. V současné době jsou na českém trhu na předpis povoleny preparáty, které zabraňují vstřebávání části tuku v potravě (anorektika). Takový lék by měl být součástí komplexního programu snižování hmotnosti, o kterém rozhodne lékař.

Volně prodejné přípravky jsou postaveny na několika mechanismech:

Objemové (vláknina, psyllium) – v trávicím traktu nabudou a udrží pocit sytosti. Tyto preparáty mají druhotný pozitivní efekt, kdy napomáhají správné funkci tlustého střeva.

Enzymy z ananasu (papain, bromelain) pomáhají lépe štěpit a zpracovávat potravu

Nevstřebávání tuků z potravy – preparáty mají stejné účinky jako léky na předpis, jen účinná látka je v polovičním množství.

Spalovače tuků obsahují zelený čaj, guaranu, karnitin a další látky. Kombinují především urychlení metabolismu a spalování tuků.

Žádná tableta však není zázračná. Může jen podpořit vaše úsilí o snížení váhy, protože základem všeho je úprava životního stylu, kdy přijímáte méně energie, než jí vydáváte. Tedy správný jídelníček a pohyb. A pak až „hubnoucí“ tabletka.