Skupina Gallipot se opírá o dlouholetou historii ve svém oboru.

Není lékárna jako lékárna

Počet lékáren v ČR za několik posledních let prudce vzrostl. Vděčit za to můžeme zejména agresivní politice lékárenských řetězců. Stále však nalezneme celou řadu rodinných lékáren, mnohdy s dlouhou tradicí, kde se „řemeslo“ dědí z generace na generaci. Tyto lékárny je radost navštěvovat, zejména když za jejich pulty můžeme potkávat přímo majitele lékáren.

Rodinná tradice

Naše lékárny si stále drží své pevné místo na lékárenském trhu. Zákazníkům poskytujeme kvalitní a odborné služby, přípravu léků, široký sortiment doplňkových preparátů. Přidanou hodnotou jsou dobré a loajální vztahy založené na každodenním individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.

Základní kámen

Vznik rodinné firmy lze datovat do roku 1993, kdy byla znovu otevřena lékárna ve Staré Boleslavi jako jedno z prvních nestátních zdravotnických zařízení. Po nutné rekonstrukci začala lékárna opět fungovat a zajišťovat tak zásobování léky celého města. Provoz nebyl přerušen ani v době rozsáhlé rekonstrukce boleslavských náměstí či při uzavírce mostů přes Labe a lékárna tak byla důležitým zdrojem léků místních obyvatel. Zájem o pokrytí potřeb místních také vedl k otevření výdejny léků ve Lhotě u Staré Boleslavi.

Rozvoj společnosti

V roce 2006 byla vybudována a otevřena nová lékárna v Brandýse – Lékárna U polikliniky. Cílem společnosti v tomto období je stabilizace a rozšíření služeb na území celého města Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Pro větší konkurenceschopnost vzniká obchodní značka Gallipot – lékárenský systém, která zastřešuje provoz našich lékáren a vytváří tak protiváhu řetězcům spravovaným nadnárodními korporacemi. V červnu roku 2012 přechází pod značku Gallipot společnost Mediana s.r.o. provozující Lékárnu na Pankráci a působnost firmy se tak přesouvá za hranice Brandýsa – do Prahy. V následujícím roce se přidává Lékárna Poliklinika v Lounech spravovaná akciovou společností Oxamed. Rok 2014 znamená příchod další společnosti - Arcana s.r.o. a tedy další lékárny v Praze - Lékárna Na Vápence.

Společnou obchodní strategii v roce 2015 zavádí i Hradčanská lékárenská společnost, s.r.o. a její tři lékárny: Lékárna Erbenova (Praha 5), Hradčanská lékárna (Praha 6) a Lékárna Pod Svatou Horou (Příbram).

Cíle společnosti

Naším cílem je především spokojenost zákazníků. Jde o zásadní devizu, která umožní společnosti další rozvoj. Doufáme, že budete s našimi nabízenými službami maximálně spokojeni a my tak budeme moci svoje služby nadále rozšiřovat a zkvalitňovat.